Халанд счупи още рекорди в бой на Сити над Нотингам Форест

0
Манчестър Сити

Манчестър Сити унищожи с 6:0 Нотингам при домакинството си в мач от петия кръг на английската Висша лига. Над всички беше Ерлинг Халанд, който реализира хеттрик още през първото полувреме и така вече има 9 попадения след пет изиграни срещи.

Това счупи два рекорда – за най-много голове след този брой сблъсъци на Острова и за реализатор на Сити.

След почивката две попадения за шампионите вкара младокът Хулиан Алварес, а Жоао Кансело също прибави името си в списъка на „отличниците“ за Манчестър Сити при крайното 6:0.

Така грандът заема второ място във временното класиране с 13 точки, а пък Нотингам е 15-и с 4 точки.

В останалите мачове Арсенал победи Астън Вила с 2:1 и е безгрешен от началото на сезона, а пък Борнемут и Уулвс не си вкараха гол, а Уест Хем и Тотнъм завършиха 1:1.