Халанд с нов гол, Сити укроти „вълците“

0
Ерлинг Холанд

Шампионът на Англия Манчестър Сити постигна победа с 3:0 като гост на Уулвърхямптън, а Ерлинг Халанд заби 11-ия си гол от началото на сезона.

„Гражданите“ решиха всичко преди почивката с два гола. Още не беше изтекла първата минута, когато Кевин де Бройне намери с отличен пас Джак Грийлиш, а той чукна топката във вратата на домакините за 1:0.

Атаките на тима на Гуардиола продължиха и второто попадение не закъсня. В 16-ата минута Ерлинг Халанд получи топката на границата на наказателното поле, овладя добре и с прецизен удар направи резултата 2:0.

Задачата на „гражданите“ стана още по лесна в 33-ата минута, когато Майкъл Колинс влезе изключително грубо на Грийлиш и получи директен червен картон.

Манчестър Сити имаше мач само преди три дни и свали темпото след почивката. Все пак в 69-ата минута се стигна до нов гол. Халанд пусна добре на Де Бройне, който почти от аутлинията пусна по земя към Фил Фодън, а английският национал с хубав удар с пета оформи крайното 3:0.

Манчестър Сити е начело в класирането със 17 точки, но с мач повече от втория Арсенал, който има 16. Уулвс е с актив от едва 6 точки и е на 16-ата позиция.