Халанд донесе победа на Сити, дебютира с два гола

0
Ерик Халанд Манчестър Сити

Манчестър Сити победи като гост Уест Хем на старта на Висшата лига пред погледа на над 60 хиляди души в Лондон. „Гражданите“ спечелиха с 2:0, като и двете попадения бяха дело на новата суперзвезда на тима Ерик Халанд.

Той откри головата си сметка още при официалния си дебют с хладнокръвно изпълнена дузпа в средата на първото полувреме. Именно норвежецът я беше изработил, а със силния си шут в десния ъгъл не остави никакви шансове за Аерола, който тъкмо беше сменил контузилия се Фабиянски.

Отново таранът беше точен през втората част, реализирайки след асистенция на Кевин де Бройне. Последният дебютирал нападател на Сити с два гола беше Серхио Агуеро и сравненията веднага започнаха.

Халанд беше сменен в края на мача и събра аплодисментите на гостуващата агитка. За Уест Хем остава горчилката, но пък няма как с 24% владение на топката на свой терен да се опитваш да се надиграваш с настоящия шампион.