Григор започна сезона на трева с трудна победа срещу британец

0
Григор Димитров

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи британеца Камерън Нори в мач от първия кръг на турнира на трева от сериите ATP 500 в Куинс, Лондон. 31-годишният българин спечели срещата с миналогодишния финалист с 6:7 (2), 6:1, 6:4 за 1:57 минути игра на централния корт.

Това бе първа победа за хасковлията срещу най-силната ракета на Великобритания, който бе побеждавал Гришо на два пъти. 26-годишният Нори спечели първия сет, но втората част бе изцяло под контрола на Димитров, който направи два безответни пробива и благодарение на перфектния си сервис спечели частта с 6:1.

В решителната трета част двамата тенисисти вземаха подаванията си до петия гейм, когато нашенецът успя да пробие нори за 3:2. Изключително неприятно можеше да се получи в осмата партия, когато при резултат 4:3 в полза на Димитров, нашенецът допусна пасив от 0:40 на негово подаване. За щастие, Гришо се стегна и успя да направи 5 поредни точки и да вземе разиграването, с което сломи психически Нори.

В следващия кръг Григор ще спори с победителя от двойката Ботич ван де Зандшлюп от Нидерландия и квалификанта Пол Джъб от Великобритания.