Григор спечели след драма на корта в Мелбърн

0
Григор Димитров

Всички българи очакваме Григор Димитров да продължи да ни радва и през тази година и още в първия си мач за 2022-ра той показа, че иска да го прави. Григор имаше корав съперник на корта в Мелбърн и двамата поднесоха вълнуващ мач, гарниран с чести обрати и майсторски изпълнения.

Точните удари следваха един след друг, предимството в полза на единия или другия често се променяше и интригата остана до самия край. В крайна сметка естетите и коментаторите бяха единодушни, че подобен спектакъл би задоволил и най-капризния фен.

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров спечели първия си мач на сингъл за 2022 година след близо тричасов оспорван дуел и драматичен обрат над 76-ия в световната ранглиста Факундо Банис с 5:7, 7:6 (3), 6:3, с което се класира на четвъртфиналите в Мелбърн (АТР 250).

Григор изгуби първия сет, а във втория се стигна до тайбрек. В него резултатът беше 3:3 и от този момент започна възхода на Димитров. Той спечели четири безответни точки, за да вземе втория сет, а в третия властваше на корта и закономерно излезе краен победител.