Григор Димитров започна ударно в Индиън Уелс

0
Григор Димитров
снимка: Twitter

Григор Димитров започна с победа на турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс. Най-добрият ни тенисист се класира за третия кръг, след като надделя над германеца Даниел Алтмайер с 6:4, 6:2 за 87 минути.

Хасковлията бе безупречен срещу 114-ия в света и не допусна нито един пробив. Той имаше повече затруднения в първия сет, когато се стигна до 4:4, но след това брейк донесе успеха в първата част за Димитров.

Вторият сет бе различен – Гришо дръпна с 4:1 и спокойно доигра срещата. С успеха Димитров си заработи 45 точки за ранглистата и 51 895 долара.

Следващ съперник на Григор Димитров е 16-ият в схемата представител на домакините Райли Опелка. Американецът е 20-и в света и има две титли в кариерата си. Досега двамата имат една среща, която бе загубена от българския тенисист с 3:6, 4:6.