Григор Димитров се класира на 1/4-финал в Индиън Уелс

0
григор димитров

Най-добрата мъжка ракета на България Григор Димитров записа впечатляваща и може би най-важна победа през годината на провеждащия се в момента Мастърс в Индиън Уелс, САЩ. Гришо се класира за четвъртфиналната фаза на турнира след мощен обрат над поставения на второ място в света Даниил Медведев с 4-6, 6-4 и 6-3.

Срещата не започна никак добре за хасковлията, който загуби първия сет, а във втория допусна изоставане с 4-1. Всичко изглеждаше приключило в полза на последния победител от откритото първенство на САЩ, но тогава нещата започнаха да се случват и Гришо намали грешките си до минимум. Родният тенисист спечели осем поредни гейма и по този начин изравни сетовете.

В решаващият трети сет първия пробив бе за Димитров, но веднага след това Медведев му върна услугата. При втория сервис за спечелване на срещата нашенеца не даде възможност на руснака и така след 2 часа и 14 минути победата отиде заслужено на сметката на Григор.

Така българинът сложи край на серия от 10 поредни победи за Даниил и за първи път ще търси място на 1/2-финалите на тази надпревара. За да се случи това, Гришо ще трябва да преодолее съпротивата на поляка Хуберт Хуркач, а двубоят е насрочен за четвъртък вечер (българско време).