Голова фиеста на ПСВ – Копенхаген

0
псв айндховен копенхаген

В рядко срещано шоу се превърна сблъсъкът между ПСВ и Копенхаген. Двата отбора се срещнаха в първи осминафинален двубой от турнира Лига на конференциите, а срещата в Айндховен завърши с фамозния резултат 4:4.

Феновете на „Филипс Стейдиъм“ видяха по 4 гола на полувреме. Срещата започна перфектно за гостите от Дания, които поведоха в резултата в 6-та минута с гол на Исак Йоханесон. 15 минути по-късно дойде ред и на домакините да открият головата си сметка, а в прегръдките на съотборниците си попадна нападателят Коди Гакпо.

Радостта на ПСВ трая буквално секунди, тъй като още в ответната атака Пеп Биел върна преднината на гостите. Положението за ПСВ се влоши още поече в 43-та минута, когато Лукас Лерагер покачи на 1:3. Така и завършиха първите 45 минути.

Играчите на Роджер Шмит излязоха пределно мотивирани за втората част и само 5 минути след подновяването на играта върнаха един гол чрез появилия се като резерва Рицу Доан. В 62-та минута „черено-белите“ можеха да изравнят, но Гакпо пропусна дузпа. Нидерландският нападател се реваншира 8 минути по-късно и заби втория си гол, изравнявайки за 3:3.

Това обаче далеч не бе всичко. В 78-та минута „градския отбор“ отново дръпна напред в резултата с втория гол на Пеп Биел. Точно когато всичко изглеждаше приключило за домакините, те отново се върнаха в мача благодарение на попадението на другата реерва Еран Захави в 85-та минута.