Големи изненади още в първия ден на US Open

0
Стефанос Циципас

Стефанос Циципас приключи с US Open още в първия кръг от турнира. Петият в света отстъпи на Даниел Галан Риверос с 0:6, 1:6, 6:3, 5:7 за два часа и 46 минути.

След по-малко от час игра гръкът вече имаше два сета пасив, като за тези две части взе едва един гейм.

Риверос спечели с деветия си мачбол и така поднесе първата голяма сензация в мъжката част от Откритото първенство на САЩ.

Друга свриозна изненада беше отпадането на №12 в света и първа ракета на домакините Тейлър Фриц, който загуби от сънародника си Брендън Холт със 7:6, 6:7, 3:6, 4:6.

Холт е №302 в ранглистата, а пък Фриц се намираше в отлична форма преди турнира.