Голдън Стейт продължават перфектния старт на сезона

0
голдън стейт уориърс нба

Отборът на Голдън СТейт Ъоурърс псотигна третия си пореден успех от началото на новия сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Предвождани от Стеф Къри, „Войните“ победиха като гост тима на Сакраменто Кингс с 107:119. Най-полезен за гостите бе именно „Шеф Къри“, който отбеляза 27 точки за 35 минути игра. Гардът добави и 10 асистенции, а също така овладя и 7 борби.

Другият гард на Голдън Стейт Джордан Поол също направи силен мач, отбелязвайки 22 точки и 3 борби, 3 асистенци и 3 откраднати топки. Играчите н Стив Кър реализираха общо 26 асистенции, а стрелбата им от линията за три също бе на висота – 13 вкарани от 37 опита.

За домакините най-силно се представи бившото крило на Уориърс Харисън Барнс с 24 точки и 7 борби. „Кралете“ овладяха повече борби от опонентите си, но въпреки това не успяха да направят мача по-оспорван в заключителните минути. Така Голдън СТейт оглавява западната конференция с три победи от три мача, докато възпитаниците на Люк Уолтън имат една победа и две загуби.