Гол в последните минути спаси Милан от издънка

0
милан

Отборът на Милан се изкачи до първото място във временното подреждане на италианската Серия „А“. Играчите на Стефано Пиоли победиха като гост новака Специя с 1:2 в мач от шести кръг на „Калчото“.

„Росонерите“ трябваше да треперят до самия край на двубоя, тъй като резултатът в срещата бе равен до 86-та минута. И трите попадения в двубоя бяха отбелязани във второто полувреме.

Първи на таблото се „изстреля“ Даниел Малдини, за когото това бе дебютен гол в Милан. Синът на легендарния Паоло се разписа в 48-та минута, засичайки с глава центриране на Пиер Калулу. Това попадение успокои нещата за „червено-черните“, които продължиха да бъдат по-настойчивия отбор.

Противно на логиката, резултатът бе изравнен в 80-та минута. Даниеле Верде проби добре през няколко противникови играчи и отправи диагонален изстрел, а топката рикошира в Сандро Тонали и влетя в мрежата на Менян.

В оставащите до края минути играчите на Тиаго Мота се прибраха да бранят точката, но не удържаха на натиска на миланистите. В 86-та минута Саелемакерс се пребори с трима от Специя и подаде към Браим Диас, който не сбърка от близка дистанция.

Така Милан събра актив от 16 точки и оглавява класирането, а Специя е на 17-та позиция с едва 4 пункта след 6 мача.