Гол в последната минута спаси Брайтън срещу Палас

0
Кристъл Палас и Брайтън

Кристъл Палас и Брайтън не се победиха в едно от странните дербита на английския футбок. Двата тима се срещнаха в мач от шестия кръг на Висшата лига, който в крайна сметка завърши 1:1.

Домакините от Лондон доминираха през първата част противно на логиката и местата на двата тима в класирането. Секундо преди почивката Вилфрид Заха даде аванс на домакините от дузпа.

Брайтън наложи надмощие през второто полувреме, но трябваше да почака до последната минута на петте продължение, когато Нийл Мопе спаси точката за “чайките”.

Начинът, по който прехвърли вратаря на гостите, бе чиста доза съвършенство. А това изпрати в екстаз феновете в гостуващия сектор.

Така Брайтън остана шести с 13 точки, а Кристъл Палас е на 15-о място с 6.