Гол от засада лиши България от точка срещу Швейцария

0
българия под 21

Младежкият националният отбор на България загуби с 0:1 гостуването си на Швейцария в европейска квалификация. Единственото попадение бе дело на Фабиан Рейдър в 56-ата минута, но играчът на „кръстоносците“ бе в явна засада. Победата прати Швейцария на първо място в групата с 22 точки, докато момчетата на Александър Димитров са четвърти с 9 точки.

Домакините започнаха силно двубоя и бяха по-активни на терена. Те създадоха няколко опасни положения пред нашата врата. Отбраната ни обаче бе на ниво. Христов се намеси добре при удар на Амдоуни в 18-ата минута, а Имери, Хусич и Ндойе не успяха да поразят вратата ни от добри позиции.

Патрик-Габриел Галчев нанесе първия удар посока вратата на Швейцария в 25-ата минута. След това България вдигна малко темпото и на свой ред чрез Добрев пропусна да реализира. В заключителните минути на първото полувреме вратарят Христов на два пъти се намеси решително, а веднъж и гредата го спаси.

Второто полувреме започна отново по-добре за швейцарците и стражът ни отново трябваше да показва класата си.Така дойде 56-ата минута, когато Христов се справи с удар на Имери, но топката попадна във Фабиан Рейдер, който я прати във вратата за 1:0. Швейцарският футболист видимо бе в засада при попадението, но реферът не реагира.

В 60-ата минута Марин Петков получи добра възможност, но вратарят на Швейцария се намеси.

В последните минути на двубоя момчетата ни потърсиха изравнителното попадение, но до такова не се стигна и Швейцария взе победата.