Гол на Холанд не стигна на Сити за победа

0
Ерлинг Холанд

Шампионът на Англия Манчестър Сити пропусна възможността да излезе начело в класирането на Премиър лийг след шестия кръг поне за един ден, след като записа изненадващо равенство – 1:1 срещу Астън Вила, при гостуването си на „Вила Парк“.

След слабо първо полувреме „гражданите“ излязоха напред в резултата в 50-ата минута, когато Ерлинг Холанд отбеляза десетия си гол от началото на сезона. Така норвежецът изравни рекорда на Мики Куин от декември 1992 година за най-бързо вкарани десет попадения.

След това обаче гостите направиха няколко пропуска и бяха наказани от Леон Бейли, който изравни в 74-тата минута. „Гражданите“ остават втори с 14 точки, на една от лидера Арсенал, който утре гостува на Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“.