Гледайте на живо: Биляна Дудова се бори за световната титла

0
Биляна Дудова
Кадър: БНТ

Биляна Дудова ще се бори за световната титла по борба за жени в категория до 59 кг тази вечер в Осло. Българката излиза в спор за златния медал срещу японката Акuе Ханай малко след 19 часа наше време.

Схватката гледайте ТУК и ТУК

Четирикратната ни европейска шампионка се класира за финала на Шампионата на планетата след победа на полуфинала над индийката Сарита Сарита с 3:0. Любопитно е, че Сарита е двукратна шампионка на Азия.

Преди това на осминафиналите Дудова постигна победа с технически туш над литовката Инета Дантаите, а на четвъртфиналите преодоля по същия начин и шведката Сара Линдберг.

Биляна Дудова ще участва за втори път на финал на Световно. През 2018 година тя спечели сребърен медал в Будапеща.