Германия развинти и Армения като за финал

0
германия ханс флик

Националният тим на Германия записа последна и очаквана победа в квалификационната си група, завършвайки пресявките за Катар ’22 с 27 от 30 възможни точки. Възпитаниците на Ханс Флик взеха протоколното си гостуване на Армения с 1:4 в така приключиха Група „J“ на върха с 9 победи и само една загуба.

Кай Хаверц откри резултата за „Маншафта“ в 15-та минута, а Илакй Гюндоган покачи на 0:2 от дузпа дълбоко в даденото от съдията продължение на първото полувреме. Халфът на Манчестър Сити отбеляза третия гол в двубоя 5 минути след подновяването на играта, а в 59-та минута Хенрих Мхикатарян вкара почетното попадение за домакините от дузпа. Крайното 1:4 бе оформено от Йонас Хофман в 64-та минута.

Така Германия се класира директно за Мондиала в Катар догодина, а на бараж от тази група отива отборът на Северна Македония с 17 точки. В останалите мачове от последния кръг в Група „J“ се получиха следните резултати:

Лихтенщайн- Румъния 0:2

Северна Македония – Исландия 2:0