Германия и Англия продължават без победа в Лигата на нациите

0
германия англия

Националните тимове на Германия и Англия не с победиха и завършиха 1:1 в най-интересния мач  от програмата на Лигата на нациите. „Бундестима“ и „Трите лъва“ се срещнаха за 34-ти път в историята на едно от най-значимите европейски съперничества. Двубоят от елитната група 3 на Лига „А“ се проведе в Мюнхен, а зрителите станаха свидетели на остър и открит двубой.

Първото полувреме не предложи голове, като и двете попадения паднаха през вторите 45 минути. Първи удариха домакините, които чрез Йонас Хофман откриха в 50-та минута. Последваха минути, в които и двамата вратари направиха солидни и важни спасявания. Точно когато нещата отиваха към победа за „Маншафта“, съдбата се усмихна на британците и испанският рефер отсъди дузпа за гостите след преглеждане на ситуацията на ВАР. Хари Кейн бе съборен в наказателното, а нападателят на Тотнъм се нагърби с изпълнението, вкарвайки своя 50-ти гол с националната фланелка.

Германия има две точки след първите два мача и заема трето място в класирането, докато играчите на Гарет Саутгейт спечелиха първата си точка и заемат последната четвърта позиция.