Германия се измъкна от голям срам, но се натресе на Англия (ВИДЕО)

0
Германия

Германия се измъкна от срамно отпадане от ЕВРО 2020. Бундестимът бе на 10 минути от загуба от Унгария, която щеше да ги прати вкъщи, но Леон Горецка реализира и срещата завърши при резултат 2:2.

Двубоят от група „F“ предложи много емоции под проливния дъжд. Унгарците, които само при победа продължаваха напред, изненадаха своя именит съперник още в 10-ата минута. Шалай надскочи отбраната и с глава реализира.

Хумелс пък удари греда, а на почивката „маджарите“ все още имаха аванс.

Германия успя да стигне до изравняване в 64-ата минута. При центриране на Кимих стражът на Унгария Гулачи се размина с топката и Кай Хаверц я прати в мрежата за 1:1

След само три минути обаче Унгария пак излезе напред в резултата. Шалай изведе Шефер и той с глава прониза Нойер за 2:1.

Натискът на тима на Льов даде резултат в 84-ата минута, когато след няколко блокирани удара топката попадна на крака на Леон Горецка, който с мощен удар вкара.

Така Германия завърши на второ място в групата и ще гостува на Англия на 1/8-финалите. Унгария пък отпадна от надпреварата.