Германия разби Лихтенщайн с 9:0 (резултати от световните квалификации)

0
Германия
Снимка: uefa.com

Тази вечер се изиграха предпоследните мачове в квалификационните групи в зона Европа за световното първенство по футбол в Катар през 2022 година.

В Група J класиралият се на първо място и осигурил си участие на Шампионата на планетата Германия разби Лихтенщайн с 9:0. Домакините бяха улеснени от червения картон на Хофер в 9-ата минута и след това се забавляваха. Точни за успеха бяха Илкай Гюндоган – 11, Каумфан, автогол – 20, Лирой Сане – 22, 49, Марко Ройс – 23, Томас Мюлер – 76, 86, Баку – 80, Гьопел, автогол – 89. Завърза се обаче спорът за второто място, което вече се заема от Северна Македония, който срази като гост Армения с 5:0, а в същото време Румъния се провали у дома и завърши 0:0 с Исландия. Преди последните мачове Германия води с 24 точки, пред Северна Македония – 15, и Румъния – 14.

В Група В лидер е вече Испания след победата като гост над Гърция с 1:0, дошла след попадение на Сарабия в 26-ата минута от дузпа. Испания има 16 точки, а Швеция остана с 15 пункта на второ място след загубата от Грузия с 0:2 в Тбилиси.

В Група Н Русия разби Кипър с 6:0 и води с 22 точки. На второ място е тимът на Хърватия с 20. Балканците отнесоха Малта със 7:1 като гости. В среща без значение Словакия и Словения направиха 2:2.

В Група „А“ Португалия завърши 0:0 като гост на Ирландия, като Пепе бе изгонен в 82-рата минута за удар с лакет. Кристиано Роналдо и компания се изкачиха на върха със 17 точки, колкото има и Сърбия, но с по-лоша разлика. В последната среща иберийците приемат сърбите. В другия двубой в групата Азербайджан падна с 1:3 от Люксембург.