Германия се класира за Мондиал 2022

0
Германия
снимка: Facebook/DFBTeamEN

Германия се класира за световното първенство в Катар през 2022 година, след като победи с 4:0 като гост Северна Македония. Бундестимът е лидер в класирането с 21 точки и два кръга преди края няма кой да ги свали от челната позиция.

През първата част германците не успяха да отбележат, като за това допринесе и добрата игра на домакините. След почивката обаче ситуацията се промени. Още в 50-ата минута, когато Томас Мюлер пусна на Кай Хаверц на празна врата и той нямаше как да сгреши.

След 70-ата минута Бундестимът се развихри. Първо Мюлер направи отлична асистенция към Вернер, който с хубав удар удвои, а след три минути отново той направи резултата класически.

В 83-ата минута Джамал Мусиала вкара първия си гол за националния отбор на Германия с удар точно до гредата и оформи крайното 4:0.

В друг мач от група „J“ Румъния победи Армения с 1:0 и се изкачи на второто място с 13 точки, а в същото време Исландия разби Лихтенщайн с 4:0.