Гакпо поведе Нидерландия за успех над първия в Африка

0
Нидерландия Коди Гакпо

Нидерландия победи Сенегал с 2:0 в мач от група „А“ на Световното първенство, провел се на стадион „Ал Тумама“ в Доха.

Двата тима предложиха много безлична продукция през първото полувреме, в което имаше едва един точен удар към врата на „оранжевите“ и нито един в отсрещната.

След почивката Нидерландия продължи да играе прагматично и това донесе успех за селекцията на Луис ван Гаал в края.

Коди Гакпо откри резултата в 84-та минута, с дълбоко в добавеното време Дейвид Клаасен подсигури победата (98-та минута) след грешка на вратаря Едуард Менди.

След победата нидерландските медии започнаха да възхваляват Коди Гакпо, който е трансферна цел на Манчестър Юнайтед и един от най-перспективните играчи в родината си.