Франция и Белгия с важни победи в Лигата на нациите

0
килиан мбапе франция

Франция победи Австрия у дома с 2:0 след два гола през второто полувреме на сблъсъка им от турнира Лига на нациите.

Ключови победи в остналите мачове от Лига А пък постигнаха Хърватия срещу Дания (2:1), Нидерландия над Полша (0:1) и Белгия срещу Уелс (2:1).

„Петлите“ имаха крещяща нужда от три точки, за да останат в елитната дивизия на турнира, който спечелиха след Световното първенство. В герои с попаденията си се превърнаха Килиан Мбапе и Оливие Жиру след почивката.

Видео от мача Тук

За успеха на Нидерландия като гост точни бяха желаният от Манчестър Юнайтед Коди Гакпо и звездата на Аякс Стивън Бергуин.

Видео репортаж от срещата

Белгия си свърши задачата рано-рано, като в 10-ата минута Кевин де Бройне откри, а Мичи Бачшуай след негова асистенция удвои в 37-ата. През втората част Уелс стигна до почетно попадение на Муур.

Най-добрите моменти от сблъсъка

Хърватия и Дания бяха оставили всичко интересно за след почивката. Борна Соса откри в 49-ата минута. В 77-ата Кристиян Ериксен изравни, но само 120 секунди по-късно Ловро Майер влезе като резерва и с първото си действие в мача оформи крайното 2:1.