Франция е на финал в Лигата на нациите след драма

0
Франция

Франция ще спори с Испания за трофея в Лигата на нациите. „Петлите“ стигнаха до финала след драматичен полуфинал, в който обърнаха Белгия с 3:2, след като изоставаха с 0:2 на полувремето.

Яник Ферейра-Караско изведе Белгия напред в 37-ата минута, а две минути по-късно Ромелу Лукаку направи 2:0.

Футболистите на Дидие Дешан обаче успяха да направят пълен обрат след почивката. В 63-тата минута Карим Бензема върна едно попадение, а пет минути по-късно Килиан Мбапе изравни от дузпа.

В 86-ата минута гол на Лукаку бе отменен заради засада, а три минути след това Тео Фернандес реализира хубаво попадение след удар с левия крак и постави точка на спора – 3:2 за Франция.

„Петлите“ и Испания ще играят на финала в Торино, а Белгия и домакинът Италия ще спорят за третото място.