Франция ликува с купата на Лигата на нациите

0
карим бензема франция испания

Франция е новият шампион в турнира Лигата на нациите. Възпитаниците на Дидие Дешан направиха нов знаменит обрат и победиха Испания с 2:1, след като преди няколко дни световните шампиони обърнаха и победиха Белгия с 3:2, за да се класират на финал.

Първото полувреме на „Сан Сиро“ в Милано не предложи кой знае какъв футбол, като и двата отбора трудно успяваха да наложат своя стил на игра. Най-заплетената ситуация в първата част дойде след половин час, когато испанците имаха сериозни претенции за дузпа. Топката се удари в ръката на Жулс Кунде. Видео повторението трябваше да се намесва, а след преглеждане на ситуцията Антъни Тейлър прецени, че не трябва да има 11-метров наказателен удар.

В заключителните минути на първото полувреме Рафаел Варан бе принудително заменен заради травма, а малко след това и двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:0.

Играчите на Луис Енрике продължиха да бъдат отбора, който притежава топката през повечето време и това най-накрая даде резултат в 64-та минута. Микел Оярсабал се озова в прегръдките на съотборниците си, след като Серхио Бускетс изведе лявото крило на Реал (Сосиедад) на стрелкова позиция, а Юго Лорис не успя да се намеси навреме и топката се озова във вратата след изстрел от близко разстояние.

Радостта на символичните домакините не бе никак дълга, тъй като само две минути по-късно Карим Бензема показа майсторстовто си и изравни. Нападателят на „белия балет“ получи пас от Килиан Мбапе и без много да се бави изпрати топката от границата на наказателното в горния десен ъгъл на Унай Симон.

Обратът стана факт в 80-та минута, когато бърза контратака на французите бе превърната в гол от Мбапе. Тео Ернандес получи в противниковата половина, напредна и изведе нападателя на ПСЖ очи в очи със стража на иберийците и след залъгващо движение в едната посока Мбапе пусна топката по земята и под плонжа на излезналия вратар. Останаха сериозни съмнения за засада при паса на Ернандес, но единственото повторение на ситуацията не успя да покаже със сигурност дали испанската защита е била права в претенциите си.

До края на двубоя испанците се втурнаха в яростни атаки и на няколко пъти бяха близо до изравняване, но чудесните намеси на Юго Лорис и защитниците пред него не позволиха късна драма.

Така Франция се превръща във втория шампион в този турнир, след като преди две години Португалия грабна дебютното издание.