Фиорентина изхвърли Наполи от Купата на Италия след продължения

0
фиорентина наполи

Отборът на Фиорентина отстрани домакините от Наполи  и се класира за 1/4-финалите на турнира заКупата на Италия, записвайки доминантна победа с 2:5 след продължения. Двата тима направиха изключително красив и драматичен двубой на ст. „Диего Марадона“ в Неапол, в който имаше 120 минути футбол, 7 гола и три червени картона в редовните 90 минути.

Головото шоу започна едва в 41-та минута, когато Душан Влахович откри резултата в полза на гостите след добро подаване на Рикардо Сапонара. Домакините се нуждаеха само от три минути, за да възстановят равенството чрез Дрис Мертенс, който оползотвори по най-добрия начин подаването на Андреа Петаня. Това обаче далеч не бе всичко за първото полувреме. Реферът Джовани Айролди показа директен и заслужен червен картон на Бартоломей Драговски във втората минута от добавеното от него продължения.

Противно на логиката, възпитаниците на Лучано Спалети не успяха да се възпозлват от численото си предимство и дори допуснаха втори гол в 57-та минута, когато Кристиано Бираги пробва изстрел извън наказателното поле на Наполи, а влезлият на почивката вратар Алекс Мерет не успя да спаси туповния изстрел.

Последваха минути на тотална доминация на Наполи, но изравнителен гол така и не падаше. В 84-та минута и „небесносините“ останаха с човек по-малко. Ървинг Лозанобе изгонен с директен червен картон, след като първоначално получи само жълт картон. След намесата на ВАР обаче, Айролди смени цвета и остави двата отбора с по 10 души.

В даденото 6-минутно продължение домакините останаха с 9 души, тъй като Фабиан Руис получи втори жълт картон за необмислено нарушение и бе изгонен. Само минута по-късно обаче, неговите съотборници съумяха да изравнят чрез попадение на Андреа Петаня и така срещата отиде в продължения.

Там, за съжаление на домакините, физическите им сили и липсата на двама играчи си казха думата и те допуснаха три безответни гола. Първо Лорецо Венути отбеляза в добавеното от съдията време на първото 15-минутно продължение, а през вторите 15 минути голове вкараха Крищоф Пиатек и Юсуф Малех.

В следващия кръг Фиорентина приема Аталанта, а срещата е насрочена за 9-ти февруари.