Фиорентина и Ювентус поделиха точките

0
аркадиуш милик ювентус

Отборите на Фиорентина и Ювентус завършиха наравно 1:1 в мач от петия кръг на италианската Серия „А“. Двубоят на ст. „Артемио Франки“ във Флоренция предложи излючително завързано и интересно първо полувреме, в което паднаха и двете попадеия.

„Бианконерите“ започнаха чудесно срещата и поведоха в 9-та минута, когато новото попълнение на „Старата госпожа“ Филип Костич стреля към вратата, а в непоседствена блзиост до голлиниятa топката засече другата нова покупка в състава на Юве Аркадиуш Милик.

Вместо да последват силни минути за гостите, типично в свой стил Масимилиано Алегри се опита да затвори мача и да дръпне играчите си назад, което за пореден път се оказа безумно страхлива и неработеща тактика. „Виолетовите“ възстановиха равенството в 29-та минута, когато след бърза контраатака кълбото се озова в Кристиан Куаме, който не сбърка очи в очи с Перин. В самия края на полувремето играчите на Винченцо Италиано можеха да направят обрата пълен, след като получиха правото да изпълняват дузпа заради игра с ръка на Леандро Паредес. Зад топката застана Лука Йович, но сръбският нападател не успя да преодолее Матиа Перин, който изби в гредата и запази равенството.

През втората част домакините владееха инициативата, но най-чистото голово положение за тях дойде в самия край на срещата, когато прецизен удар извън наказателното поле на Амрабат бе вещо спасено от Перин.Така Фиорентина вече има 6 точки след 5 мача и заема 10-то място, докато Ювентус има 9 точки след 5 изиграни срещи и е на 4-та позиция във временното подреждане.