Финландия с историческа победа в кошмарното скандинавско дерби

0
Финландия

Националният отбор на Финландия постигна първа победа на европейско първенство в своята истоирия. Тимът надделя с 1:0 над Дания насред Копенхаген в мач от група „В“ на ЕВРО 2020. Среюата мина под знака на инцидента със звездата Кристиан Ериксен, който колабира на терена и лекарите успяха да спасят живота му. В момента халфът е в болница в стабилно състояние.

На стадион „Паркен“ Финландия успя да надделее с попадение на Жоел Поянпало през второто полувреме.

„Червения динамит“ имаше пълно надмощие и само умелите намеси на вратаря на Финландия Лукаш Храдецки спасиха тима от попадение.

След случилото се с Ериксен двубоят бе прекратен и подновен с второто полувреме в 21:30 часа. Дания продължи да бъде по-активният отбор, но получи гол в 60-ата минута. Поянпало беше изпуснат и реализира с глава.

Дания право да изпълни дузпа 15-ина минути преди края, но Пиер-Емил Хьойберг изпълни леко и вратарят на Финландия се справи.

Следващата среща на Финландия е срещу Русия, докато Дания играе с Белгия.