Филип Кръстев игра 8 минути за Камбуур при погром на Аякс

0
Аякс
Снимка: twitter

Аякс не пожали Камбуур в мач от Ередивизи и им вкара 9 безответни гола. Българският младежки национал, състезаващ се за Камбуур Филип Кръстев изигра 8 минути за гостите. Любопитното бе, че за домакините от Амстердам се разписаха 8 различни голмайстора.

Играчите на гостите се развихриха още преди почивката и след първото полувреме вече водеха с четири гола. Точни бяха Тимбър (16′), Бергхюис (19′), Мазрауи (29′) и Давид Нерес (38′).

След почивката Аякс вместо да свалят оборотите, вкараха още пет гола. Разписаха се Душан Тадич (60′), Дарами (64′), Алер (67′), Данило (76′) и още един гол на Давид Нерес (84′).

След пет изиграни мача Аякс водят в класирането с 13 точки, а Камбуур са девети с шест пункта. ПСВ обаче са с мач по-малко и при победа днес над Фейеноорд ще оглавят таблицата.

Това е втори много силен и резултатен двубой на Аякс. По-рано през седмицата в двубой от Шампионската лига те разгромиха Спортинг (Лисабон) насред Португалия с 1:5.