Ференцварош разби Лудогорец в контрола

0
ференцварош лудогорец

Шампионът на България Лудогорец претърпя тежко поражение от първенеца на Унгария Ференцварош. Контролата, която се игра в Австрия, завърши с категоричното 3:0 в полза на унгарците, въпреки че българския тим владееше топката повече и контролираше нещата през първата част.

След почивката обаче, играчите на Анте Шимунджа допуснаха груби грешки в изнасянето на топката и в 53-та минута бившият футболист на Ботев Пловдив Маркиньос даде аванс на тима от Будапеща. В самия край на мача американецът Хенри Уинго вкара още два гола в 80-та и 91-та минута, с което подпечата първата загуба за разградчани в лятната им подготовка.

За „орлите“ предстои още една контрола на австрийска земя. Тя е срещу германския Нюрнберг и ще бъде в неделя (25 юни).