Ференцварош и Макаби Хайфа продъжлават в трети кръг на ШЛ след ударни победи като гост

0
ференцварош

Отборите на Ференварош (Унгария) и Макаби Хайфа (Израел) грабнаха последните билети за третия предврителен кръг на Шампионска лига. Двата отбора стигнаха до таз ифаза, след като отстраниха Слован Братислава и Олимпиакос. Унгарците победиха като гост словашкия отбор с 1:4 (3:5 общ резултат), докато израелците разгромиха гръцкия гранд с 0:4 (1:5 общ резултат).

Головете за Макаби Хайфа отбелязаха Тярон Чери в 4-та, Франци Пиеро в 61-та и 65-та минута, а крайното 0:4 оформи Абу Фани в 87-та минута.

Попаденията за Ференцварош бяха дело на Франк Боли 20-та и Кристофър Закариасен в 31-та минута. През второто полувреме точни за гостите бяха Адама Траоре в 89-та и Аиса Лайдуни и 96-та минута. Вернон де Марко пък вкара почетното попадение за домакините в 70-та минута.