Феноменален Мбапе класира Франция на четвъртфинал и задмина Пеле

0
Килиан Мбапе

Невероятен Килиан Мбапе потвърди, че е голямата фигура на Световното първенство в Катар. Той вкара два майсторски гола и записа една асистенция за победата на Франция с 3:1 над Полша, която класира „петлите“ на четвъртфинал.

В 44-тата минута Мбапе подаде на Оливие Жиру, който откри резултата. Така Жиру се превърна в най-добрия стрелец на Франция с 52 гола, изпреварвайки с един Тиери Анри.

В 74-тата минута Мбапе покачи на 2:0 с неспасяем удар под гредата. Шоуто на играча на Пари Сен Жермен обаче не свърши дотук. В първата минута на добавеното време Килиан реализира още по-красиво попадение с показен фалцов шут – 3:0. Силите на поляците стигнаха само за почетно попадение в края на добавеното време, дело на Роберт Левандовски. Неговият първи удар от бялата точка бе спасен от Юго Лорис, но заради навлизане на французи пред шута дузпата бе пребита и при втория опит Лева не сбърка – 1:3.

Мбапе обаче пренаписа историята. Той стана най-резултатния футболист под 24 години на Мондиали с 9 гола, изпреварвайки Краля Пеле, който има 7. До този момент Килиан води и при голмайсторите в Катар с 5 гола. Освен това той се изравни по попадения на Световно с Меси и изпревари с едно Роналдо.