Европейският шампион ни би на волейбол

0
България волейбол
Източник: fivb

Волейболният ни национален отбор записа девета загуба в Лигата на нациите. Възпитаниците на Силвано Пранди отстъпиха на европейския шампион Сърбия с 0:3 (20:25, 17:25, 17:25)  в мач от 11-ия кръг, който се игра в Римини (Италия). „Трикольорите“ заемат 14-о място в класирането с едва две победи, а следващият ни съперник е Русия.

Българският отбор бе изцяло равностоен на своя именит съперник в първия гейм, като не позволяваше натрупване на аванс до второто техническо прекъсване. След него обаче „плавите“ дръпнаха и спокойно затвориха първата част с 25:20.

Вторият гейм започна отлично за младите момчета на Силвано Пранди. България поведе с 3 точки, но още до първото прекъсване позволи изравняване, а след него и пълен обрат. Постепенно Сърбия наложи волята си и натрупа преднина, която позволи спокойно завършване на гейма с преднина от 8 точки.

Последният гейм повтори първия. Я началото българските играчи бяха на висота, удържаха равенство в резултата, но между първото и второто прекъсване Сърбия отново показа класата си и натрупа аванс. Съперникът ни се окойно затвори мача с 25:17 в третия гейм.

Най-резултатен за България бе Радослав Парапунов с 13 точки, а Мартин Атанасов добави 10 точки.