Смел и ефикасен Везенков смълча Мюнхен

0
Александър Везенков
Снимка: уикипедия

Олимпиакос постигна важна и категорична победа в гостуването си на Байерн Мюнхен в мач от осмия кръг на баскетболната Евролига. Гърците спечелиха визитата си в препълнения „Ауди Дом“ в Мюнхен с 82:71, като родното крило Александър Везенков направи пореден силен мач. Националът ни бе водещ реализатор и овладя най-много борби от всички на игрището – 20 точки и 13 борби, подкрепени с 4 асистенции за 29 минути на паркета. Защитата на българина също заслужава аплодисменти – 7 спечелени фала, 1 открадната топка и 1 чадър.

Френският център Мустафа Фол също направи силен мач и отбеляза 16 точки (8/10) с 5 борби, а американският гард Томас Уолкъп даде 7 асистенции и открадна забележителните 6 топки. Възпитаниците на Георгиос Барцокас си раздадоха 23 асистенции и сбъркаха само един път от наказателната линия – 21/22.

За домакините най-резултатен бе сърбинът Огнен Ярамаз с 12 точки за 10 минути игра. Баскетболистите на Байерн не се дадоха в битката в подкошието – по 32 борби за двата отбора, но голямата разлика дойде от общо 14-те изгубени притежания и липсата на достатъчност агресивност в атака – само 11/13 изстрела от наказателната линия пред домашна пулика.

Олимпиакос се изкачи до втората позиция във временното класиране с актив от 6 успеха и 2 поражения. Везенков и компания постигнаха четвърти успех като гост тази вечер, като в следващия кръг гръцкият тим отново гостува – в Тел-Авив на Макаби. Два дни по-късно, на 24.11, в Пирея ще гърми и трещи, когато Олимпиакос приема Алба Берлин.