Джокович е най-великият в историята на тениса!

0 коментара
новак джокович

Новак Джокович е най-великият в историята на тениса. Сърбинът спечели трето поредно издание на „Уимбълдън“ и вече има 20 титли от Големия шлем, колкото имат и другите две най-големи величия Рафаел Надал и Роджър Федерер. Джокович обаче е само на една титла от спечелване на всички турнири от Големия шлем в рамките на един сезон. За последно това е правил Род Лейвър през 1969 година. US Open, в който се цели Ноле, започва на 30 август. Джокович ще участва и на Олимпиадата в Токио, а при спечелване ще запише Златен шлем.

Джокович победи на финала в Лондон италианеца Матео Беретини с 6:7(4), 6:4, 6:4, 6:3 за почти три часа и половина.

Сърбинът започна силно и дръпна с 5:2 в първия сет, но допусна отпускане, което позволи на италианеца да изравни до 5:5, а след това се стигна и до тайбрек. В него Беретини показа по-здрави нерви и поведе в мача след успех със 7:4.

Вторият сет започна отлично за Джокович – той проби Беретини, след което направи 2:0. Сърбинът стигна до нов брейк и повеждане с 4:0, но Беретини отново се вдигна. Италианецът стигна до 5:4, но не успя да напрфави още един пробив и резултатът бе изравнен.

Третият сет премина най-равностойно, въпреки пробива на Джокович за 2:1. Сърбинът дръпна с повече от гейм едва за 5:3. Беретини намали изоставането си, но Джокович си взе подаването за крайното 6:4.

Четвъртият сет се разви по идентичен начин. Двамата вървяха гейм за гейм до 3:3, когато се стигна до пробив на Джокович. Сърбинът спечели подаването си и дръпна с 5:3, а въпреки сърцатата игра на Беретини се стигна до нов пробив и край на мача.