Две дузпи не стигнаха на Реал за победа над Елче (ВИДЕО)

0
Реал (Мадрид) Бензема
Twitter: Real

Лидерът в испанската Ла Лига Реал (Мадрид) не успя да победи на своя стадион Елче и двубоят от 22-ия кръг завърши при резултат 2:2. „Кралете“ дори трябва да са доволни на точката, тъй като изоставаха в резултата с 0:2 до 82-ата минута. Отборът на Карло Анчелоти изпълни и две дузпи в срещата, но само една бе реализирана.

Двубоят започна с доминация на Реал и отлична възможност за тях в 33-ата минута, когато бе отсъдена дузпа. Паласиос повали играч на „кралете“ в наказателното поле, но Карим Бензема стреля над вратата.

Няколко минути преди края на първата част Елче поведе, след като Лукас Бойе засече центриране в наказателното поле им простреля Куртоа.

Реал увеличи натиска си през второто полувреме, но получи нов гол 15 минути преди края. Бойе намери отлично Пере Мила в пеналта, който прати топката във вратата на „кралете“ и всичко изглеждаше предрешено.

Щурмът на домакините от Мадрид обаче доведе до равенство. Първо в 82-ата минута бе отсъдена нова дузпа за Реал, която Модрич реализира, а в 92-ата минута Винисиус центрира в пеналта на гостите, където Едер Милитао с глава оформи крайното 2:2.

Реал продължава да е на първо място във временното класиране с 50 точки – на 4 пред втория Севиля.