Дузпа в послените минути провали ПСЖ (ВИДЕО)

0
Килиан Мбапе ПСЖ
Twitter/PSG

РБ Лайпциг достигна до равенство като домакин на ПСЖ 2:2, след като успя да изравни в последните минути на двубоя. Французинте бяха без голямата си звезда Лионел Меси, а само няколко минути ги спряха към класиране за осминафиналите още тази вечер.

Ситуацията можеше обаче да бъде коренно различна, ако в 12-ата минута, при резултат 1:0 за домакините Андре Силва не бе пропуснал дузпа. Малко преди това Кристофър Нкунку бе открил резултата за германския тим, а ако наказателния удар бе реализиран домакините щяха да имат доста комфортен аванс.

Вместо това в 21-ата минута Жоржиньо Вайналдум се възползва от отлична асистенция на Мбапе и изравни резултата. В послените минути на първото полувреме нидерландецът заби втори гол, но той първоначално бе отменен заради засада. След намесата на ВАР обаче се оказа, че такава няма и ПСЖ поведе с 2:1.

През второто полувреме липсваха головите опасности и всичко водеше към победа на ПСЖ и класиране напред. В 91-ата минута обаче Нкунку бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Доминик Шобожай реализира от бялата точка и оформи крайното 2:2.

Манчестър Сити записа успех с 4:1 на своя стадион над Брюж и е на върха в класирането с 9 точки. ПСЖ е с 8 на второто място, белгийците са трети с 4 точки, докато РБ Лайпциг е на последното място с 1.