Дузпа и фамозен гол доближиха Левски до третото място

0
Кръстев-Миланов

Левски победи с 2:0 Ботев (Пловдив) на своя стадион в едно от големите дербита на българския футбол. „Сините“ надделяха с гол от дузпа на филип Кръстев и фамозен бомбен шут на Сонко Сундберг. Така столичани са вече с 46 точки на четвъртото място, а „канарчетата“ са на трета позиция с 49.

Момчетата на Станимир Стоилов упражниха натиск още от първата минута и резултатът не закъсня. В 9-ата минута топката срещна ръката на Дилан Мертенс в наказателното поле на Ботев и след намеса на ВАР бе отсъдена дузпа за Левски. Филип Кръстев изпълни отлично и не остави шансове на Аргилашки – 1:0.

Гостите отвърнаха с хубав удар на Току, който бе избит в корнер от Михайлов. В 37-ата минута дойде най-красивия момент в двубоя. Сонко Сундберг получи топката на около 30 метра фронтално срещу вратата на пловдвичани и с бомбен удар прати топпката неспасяемо в мрежата на Ботев – 2:0.

На полувремето Валентич опита да промени нещата и направи три смени. Тодор Неделев получи шанс за гол, но ударите му на два пъти не намериха очертанията. Левски свали темпото, а това повлия и на играта на Ботев. „Канарчетата“ така и не успяха да осъществят натиск, с който да върнат поне един гол.

В крайна сметка срещата завърши с победа с 2:0 за Левски.