Дубълът на ЦСКА с триумф на „Герена“, бивш левскар порази „сините“

0
ЦСКА II, Левски II
LAP.bg

Дублиращият отбор на ЦСКА победи този на Левски с 1:0 на “Герена“ в мач от IX-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това се случва малко повече от две седмици след победата на „сините“ при представителните тимове. Единственото попадение бе дело на юношата на Левски Марк-Емилио Папазов, който наказа подхлъзване на Иван Андонов. По-късно в дербито на дубълите той удари и напречната греда. По този начин „армейците“ се изкачват до четвъртата позиция с 11 точки, докато „сините“ са девети с едва 5.

В 14-ата минута Атанас Килов пусна пас зад защитата към Ивайло Марков, който стреля от малък ъгъл, но Илия Шаламанов-Тренков отрази. Минута по късно отново Марков пробва късмета си от границата на наказателното поле, но бе неточен.

ЦСКА II поведе в 17-ата минута след груба грешка на Иван Андонов, който излезе неразчетено и се подхлъзна, след което Марк-Емилио Папазов елегантно го преодоля и вкара на празна врата.

В 62-ата минута активният в двубоя Атанас Килов застраши вратата на „армейците“ с мощен удар от воле, но топката премина в аут.

В 73-ата минута Марк-Емилио Папазов пропусна най-чистата възможност от началото на второто полувреме. Нападателят излезе сам срещу Андонов и го прехвърли с финес, но топката кацна върху напречната греда.

След броени минути Левски бе близо до изравнително попадение чрез Васил Василев, чийто удар бе добър, но блокиран от бранител на гостите.

В 84-ата минута Василев имаше още една възможност след силен удар в близкия ъгъл, който мина над вратата. След грешка в отбраната на ЦСКА в 85-ата минута Калоян Стрински стреля по диагонал, но Шаламанов-Тренков спаси за последен път в двубоя и по този начин момчетата на Стамен Белчев прибраха пълния комплект точки.