Драма в продълженията изпрати Реал напред за Купата на Краля

0
еден азар реал мадрид

Отборът на Реал (Мадрид) трябваше да премине през много мъки, но в крайна сметка съумя да се класира за четвъртфиналите на Купата на Краля. „Белия балет“ победи като гост Елче с 1:2 в предпоследен осминафинален двубой, но триумфът не дойде никак лесно за игрчите на Карло Анчелоти.

Редовните 90 минути не предложиха голове, а това отреди допълнителни 30 минути футбол, в които се случи и всичко най-вълнуващо. Краят на първите 15 минути бе превъзходен за домакините от област Валенсия, тъй като Марслео от Реал Мадрид бе изгонен с директен червен картон в 102-та минута, а възпитаниците на Франциско Родригес поведоха след изпълнението на свободния удар. Изстрелът на Гонзало Верду срещна стената, но топката се върна при него и с мощен и прецизен шут извън наказателното поле той не остави никакви шансове на Андрий Лунин.

Този развой на нещата активизира гостите и вторите 15 минути минаха изцяло под техен контрол. Столичани изравниха в 108-та минута. Шут на Дани Себайос рикошира в Иско и топката се озова в мрежата на Елче, а в 115-та минута обратът бе пълен след гол на Еден Азар, който напомни за най-добрите си години, правейки красив самостоятелн пробив и матира Аксел Вернер с шут вътре в наказателното поле.

В последвалите минути домакините се втурнаха в атаки, но гол на Фидел в 120-та минута бе отменен заради фал в полза на Реал. Минута по-късно и Елче остана с човек по-малко след втори жълт картон на Пере Мия.