Драма с дузпи изпрати Испания на 1/2-финал

0 коментара
Испания

Драма с дузпи определи първия 1/2-финалист на Европейското първенство по футбол. Това е Испания, който победи Швейцария с 4:2, като след редовното време и продълженията резултатът на стадион „Газпром Арена“ в Санкт Петербург беше 1:1.

При дузпите първо Бускетс уцели дясната странична греда, а после Марио Гавранович изведе Швейцария напред. Това, обаче се оказа единствената дузпа, която швейцарците превърнаха в гол. Дани Олмо бе точен за 1:1, а Унай Симон спаси удара на Шер. След това Ян Зомер парира шута на Родри, а същото направи и Симон с удара на Аканжи. Жерард Морено направи 2:1, Варгас стреля в аут и Оярсабал не сбърка – 3:1 за Испания и общо 4:2.

Преди това Испания откри резултата в 8-ата минута след автогол на Денис Закария. Жорди Алба шутира, топката рикошира в тялото на Закария и влетя в мрежата.

В 68-ата минута Швейцария изравни след грешка в защитата на съперника. Топката рокошира последователно в двама иберийци и отскочи към Фройлер. Той подаде към Шакири, който насочи кълбото с нисък удар в мрежата за 1:1. В 77-ата минута Швейцария остана с 10 души. Фройлер влезе опасно в краката на Морено и бе изгонен с директен червен картон.

В продълженията пропуските на испанците, най-вече на Жерард Морено и Марко Йоренте, както и майсторските спасявания на вратаря на Швейцария Ян Зомер доведоха нещата до дузпи и щастлив хепиенд за Ла Фурия.

На 1/2-финала тимът на Луис Енрике ще срещне победителя от двубоя Италия – Белгия, който се играе в момента.