Достоен Септември отстъпи на Рейнджърс в ШЛ за младежи

0
Септември (София) Глазгоу Рейнджърс
Lap.bg

Юношите на Септември (София) загубиха с 2:4 от тези на Глазгоу Рейнджърс в мач от Младежката Шампионска лига. Срещата се игра на стадион „Славия“ в квартал Овча купел.

Момчетата на Иван Гешев играха като с равен срещу именития си съперник, но след почивката не издържаха на шотландския напор. В герой на мача се превърна Тони Уестън, който отбеляза хеттрик за гостите.

В десетата минута той можеше да открие резултата, но гредата спаси Септември. След девет минути Уестън изскочи сам срещу Илиев, но българският вратар спаси майсторски.

В 21-ата минута обаче „деветката“ на Рейнджърс все пак отбеляза. Само 4 по-късно Симеон Александров изравни с прецизен изстрел – 1:1.

В 30-ата минута Септември дори поведе чрез Стойчев, който с глава наказа шотландците.

Минута преди почивката Коул МакКинън направи 2:2, а пет след нея Уестън се разписа за 3:2. В 71-ата минута централният нападател оформи своя хеттрик след разбъркване пред вратата на Септември.