Доминантна победа за Верстапен в Белгия

0
макс верстапен

Отборът на Ред Бул покори състезанието за Голямата награда на Белгия. „Биковете“ се радваха на двойна победа на легендарната писта „Спа“, тъй като Макс Верстапен и Серхио Перес финишираха съответно първи и трети на подиума. Второто място пък отиде за пилота на Ферари Карлос Сайнц. Верстапен тръгна от незавидното 14-то място, но безупречното каране на 24-годишния белгиец му донесе заслужена победа след 44 обиколки.

На 4-то и 5-то място финишираха Шарл Льоклер с Ферари и Естебан Окон с Алпин Рено. Триумфът пред родна публика бе девети за Верстапен през сезона, като той вече има 284 точки във временното класиране, с 93 точки повече от втория Серхио Перес. Трети във временното подреждане е Шарл Льоклер с 186 точки. При конструкторите челната позиция е за Ред Бул с 475 точки, а втори са Ферари с 357.