Домакински издънки в неделните мачове от Бундеслигата

0
Херта

Борусия (Мьонхенгладбах) загуби за първи път от началото на за сезона в Бундеслигата. Това се случи в късния неделен мач от петия кръг на германския елит, в който тимът падна от Майнц с минималното 0:1.

Домакините диктуваха темпото на игра, но в 53-ата минута останаха с човек по-малко след директния червен картон на японеца Ко Итакура, което предреши изхода от сблъсъка. Единственият гол беше дело на испанеца Арън Мартин две минути по-късно.

В другия мач от днешния ден Херта спечели гостуването си на Аугсбург с 2:0. Гостите от Берлин откриха чрез Доди Лукебакио в 57-ата минута, а Марко Рихтер сложи точка на спора три минути след края на редовното време.

Успехът е първи за Херта и столичани вече са с 4 точки, а пък Аугсбург остава с 3 пункта, като двата отбора са съответно на 13-о и 16-о място.