Добрият стар Лийдс разби Челси

0
Лийдс

Лийдс победи Челси у дома с 3:0 в мач от третия кръг на английската Висша лига. Успехът е първи за отбора над „сините“ у дома след точно 20 години.

Гостите започнаха силно и дори вкараха гол чрез Рахийм Стърлинг, но беше отменен заради засада. В 33-ата минута Арънсън наказа груба грешка на вратаря Менди и откри резултата.

Само четири минути по-късно Родриго удвои с глава и даде отличен аванс на „белите“ на почивката. През второто полувреме Челси се опита да се върне в мача, но Харисън сложи точка на спора в 69-ата минута, реализирайки за крайното 3:0.

В другия мач от следобеда Уест Хем загуби домакинството си на Брайтън (0:2). Точни за летящите високо от началото на сезона „чайки“ бяха Макалистър от дузпа и Тросар.