Джокович продължава акцията си на родна земя

0
новак джокович

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович се класира на финала на турнира в сръбската столица Белград. Любимецът на домакините победи третия в схемата Карен Хачанов с 4:6, 6:1, 6:2 за два часа.

Руснакът направи пробив още в първия гейм на мача, който бе достатъчен за спечелване на първия сет. Джокович обаче взе подаването на съперника си по два пъти в следващите два сета и спечели мача.

Носителят на 20 титли от турнирите от Големия шлем записа трета победа в своята родина и очаква своя съперник за финала.

В другия полуфинал по-късно днес играят Фабио Фонини и Андрей Рубльов.