Джокович постави на колене Надал на любимата му настилка

0
Новак Джокович

Новак Джокович се класира за финала на „Ролан Гарос“, след като направи нещо почти немислимо – да победи Рафаел Надал на клей. Испанецът преследваше своята 14-а титла от любимата си надпревара, но претърпя поражение. Световният номер 1 надделя с 3:6, 6:3, 7:6 (4), 6:2 и ще спори за титлата със Стефанос Циципас.

Матадора започна отлично двубоя и нищо не предвещаваше какво ще се случи. Надал дръпна с 5:0 в първия сет и очакванията бяха да постигне лесна победа и да затвърди прозвището си Крал на клея. Уви, сърбинът не мислеше така. Ноле загуби първата част с 3:6, но с всяка изминала минута ставаше все по-добър и доминиращ на корта.

Джокович успя да изравни след два пробива във втори сет, а в третия надделя с добри отигравания в ключовия момент – тайбрека. В четвърти сет Надал започна мощно и дръпна, опитвайки да изравни и срещата да се реши в пети сет. Сърбинът обаче записа цели шест поредни успешни гейма и триумфира с 6:2, с което сложи и край на мача.

Ноле преследва своята 19-а титла от „Големия шлем“, с която да се доближи само на една зад Надал и Федерер, които имат по 20. До момента Жокера има три загуби от Циципас, но последната е през 2019 година. Гъркът обаче е в серия от 12 поредни победи и със сигурност няма да се даде без бой на именития си съперник.