Джокович е най-добре платеният тенисист за годината

0
новак джокович токио 2020

Сърбинът Новак Джокович е заработил най-много наградни фондове през изминалата 2021-ва година от всички тенисисти. Ноле, който завърши годината като номер 1 в ATP, е прибавил към банковата си сметка $9,100,547 за последните 11 месеца. Балканецът е спечелил 51 ATP двубоя, грабнал е 5 титли и е участвал общо на 12 турнира.

Втори след него се нарежда Даниил Медведев с $7,481,271. Световният номер две спря Джокович по пътя му към Златен шлем, побеждавайки го на финала на Откритото първенство на САЩ. Руснакът е спечелил 58 ATP мача през сезона и грабна 4 титли.

Топ 3 допълва Александър Зверев с $6,420,344. Световният номер 3 спечели ATP финалите преди броени дни и това му осигури хонорар от впечатляващите $2,143,000. Никой не успя да спечели повече мачове от него през сезона (59), а „Саша“ се поздрави с шест спечелени трофея.

Четвърто място е за Стефанос Циципас с $3,579,155, а на петата позиция е Андрей Рубльов с $3,331,378.