Най-новият букмейкър е вече в БългарияСпорт Бонус: 30лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ + до 300лв Нов Клиент
ВХОД

Дивок Ориги – майсторът на запомнящите се късни голове

0
Дивок Ориги

Героят за Ливърпул срещу Уулвърхемпън Дивок Ориги разкри какво му е казал Юрген Клоп, когато се появи на терена в 68-ата минута на мача. „Клоп бе кратък. Каза ми само: Излез на терена и бъди Дивок“, призна Ориги.

Мърсисайдци влязоха в мача, знаейки, че победата ще ги изпрати временно на върха след загубата на Челси от Уест Хам.

Футболистите на Юрген Клоп имаха много положения за гол, включително и големият пропуск на Диого Жота срещу бившия му отбор, когато рожденикът премина край вратаря и излезе сам срещу двама защитници на голлинията, но шутира в единия от тях.

Времето изтичеше и изглеждаше, че гостите няма да успеят да материализират превъзходството си и да стигнат до трите точки.

Все пак в даденото 4-минутното продължение резервата Ориги се оказа на точното място в правилния момент. Нападателят се възползва от пас на Мохамед Салах и след като преодоля технично вратаря, донесе успеха на своите и временно ги направи лидер за малко повече от два часа.

Впоследствие Манчестър Сити също спечели и поведе в класирането, с една точка повече от Ливърпул, който остана на второ място след XV кръг в Премиър лийг.

Да вкара решителен гол в края, не е нещо ново за белгиеца Дивок Ориги, след като е реализирал множество запомнящи се такива попадения. Преди три години той реши така дербито на Ливърпул, а преди две години отбеляза четвъртия гол, с който „червените“ елиминираха Барселона, стигнаха до финал в Шампионската лига и след победата над Тотнъм вдигнаха трофея. Любопитно е, че при 4:0 над Барса Ориги отбеляза и първото попадение, а при триумфа над Тотнъм в Европа реализира втория гол за успеха с 2:0 в 87-ата минута.

Дивок Ориги бе близо до това да напусна „Анфийлд“ през лятото, но сега всички в клуба са доволни, че не е взел подобно решение и се надяват да е щастлив жокер за тима и занапред през дългия сезон, в който Ливърпул преследва дубъл – титлите в Англия и Шампионска лига.