Динамо сбърка преди реванша с Лудогорец

0
Динамо Загреб
Снимка: Cropix

Динамо (Загреб) направи грешна стъпка в хърватското първенство, която идва между двата мача с Лудогорец от третия предварителен кръг в Шампионска лига. Отборът на Анте Чачич стигна само до 1:1 при визитата на Вараждин и вече не  с пълен актив.

Чачич очаквано съхрани силите на голяма част от титулярите си. Домакините пък, които са новак в елита, преди седмица отстъпиха с 0:2 на Хайдук (Сплит), но сега се противопоставиха значително по-успешно на другия хърватски гранд. Динамо игра силно само между 25-ата минута и края на първото полувреме. Натискът на „модрите“ даде резултат секунди преди почивката, когато Петар Бочкай центрира от левия фланг и Дарио Шпикич засече с глава на далечната греда – 1:0 за Динамо.

През втората част шамипоните се опитаха с минимум усилия да вземат трите точки, но бяха наказани от юношата на Хайдук Микеле Шего. В 63-тата минута той бе точен след пас на Андрис Ерера и донесе точката на своите.