Динамо и френски рефер отнеха мечтата на Лудогорец

0
Лудогорец
Стопкадър: Диема Спорт

Шампионът на България Лудогорец бе отстранен от Шампионска лига, след доигра като срещата с Динамо с осем души и загуби с 2:4 в Загреб. С общ резултат 6:3 Динамо се класира за плейофа за влизане в групите на Шампионска лига, в който ще срещне Бодьо/Глимт, а Лудогорец ще играе с Жалгирис (Вилнюс) в плейофа за влизане в групите на Лига Европа.

Реферът Беноа Бастиен изгони трима футболисти на нашите. В 17-ата минута при 0:1 към душа за втори жълт картон пое Доминик Янков, в 73-тата минута пък при 2:3 Рик Джонатан бе изгонен, тъй като реферът прецени, че е ударил умишлено с ръка в лицето съперник при единоборство. Малко преди това съдията обаче показа друг критерий, когато Джонатан получи удар с лакет от Садех Мохарами, който обаче не бе изгонен.

В 82-рата минута пък Жан Карничник задържа за фланелката играч на домакините и съдията правилно отсъди дузпа за Динамо. След като прегледа обаче ситуацията, арбитърът смени жълтия картон на Жан с червен и Лудогорец остана с 8 полеви играчи. Малко след това пък Бастиен вдигна червен картон и на тийм мениджъра на „орлите“ Николай Кирчев.

Иначе Динамо започна силно и в 13-ата минута Йосип Дърмич откри резултата с глава. В 27-ата минута пък Мислав Оршич направи 2:0 от дузпа, отсъдена за фаул на Антон Недялков срещу Шпикич. В 42-рата минута Оршич вкара втория си гол с техничен удар за 3:0. В даденото триминуто продължение Киорил Десподов върна един гол с хубав удар – 1:3.

Макар и с човек по-малко, Лудогорец изигра силно второ поувреме. В 49-ата минута, след като преразгледа ситуацията с ВАР съдията даде дузпа за нашите за игра с ръка на хърватин. От бялата точка Десподов бе точен – 2:3. В следващите минути Лудогорец очевидно постави под напрежение съперника, който беше объркан и не знаеше какво да прави на терена.

Устремът на българите обаче бе прекършен с червения картон на Джонатон, който остави „орлите“ с 9 души. Дори и впоследствие обаче не се разбра, че единият тим играе с двама души по-малко. Лудогорец продължи да атакува и веднъж Десподов отправи шут, но топката мина встрани.

В 87-ата минута Бруно Петкович превърна дузпата, която Карничник направи, в гол за 4:2.